2026 წლის 10 ივნისს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტში გაიმართა Avicenna International Students Scientific Conference (AISC 2026), რომელმაც გააერთიანა სტუდენტები და აკადემიური საზოგადოების წარმომადგენლები როგორც ავიცენადან, ისე საქართველოსა და უცხოეთის სხვადასხვა უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებიდან.
კონფერენცია ჩატარდა ჰიბრიდულ ფორმატში, რაც საერთაშორისო მონაწილეებს დისტანციური ჩართულობისა და საკუთარი კვლევების ფართო აუდიტორიისთვის წარდგენის შესაძლებლობას აძლევდა. AISC 2026-მა ჯამურად 100-ზე მეტი სტუდენტი, ლექტორი და აკადემიური საზოგადოების წარმომადგენელი გააერთიანა.
ავიცენა – ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტისთვის მსგავსი ღონისძიებების მხარდაჭერა განსაკუთრებულ მნიშვნელობას წარმოადგენს, რადგან ისინი სტუდენტებს აძლევს შესაძლებლობას, წარმოაჩინონ საკუთარი კვლევითი საქმიანობა, განივითარონ სამეცნიერო და პრეზენტაციის უნარები, მიიღონ პროფესიული უკუკავშირი და ჩაერთონ ცოდნისა და გამოცდილების საერთაშორისო გაცვლის პროცესში.
კონფერენციაზე წარმოდგენილი ნაშრომები შეფასდება სამეცნიერო კომისიის მიერ, რომელიც განსაზღვრული კრიტერიუმების საფუძველზე გამოავლენს საუკეთესო ნაშრომების ავტორებს.

On 10 June 2026, Avicenna – Batumi Medical University hosted the Avicenna International Students Scientific Conference (AISC 2026), bringing together students and members of the academic community from Avicenna as well as various higher education institutions in Georgia and abroad.
The conference was held in a hybrid format, enabling international participants to join remotely and present their research to a broader audience. AISC 2026 brought together more than 100 students, lecturers, and representatives of the academic community.
For ABMU, supporting such initiatives is particularly important, as they provide students with opportunities to showcase their research, enhance their scientific and presentation skills, receive professional feedback, and engage in the international exchange of knowledge and experience.
The papers presented at the conference will be evaluated by the Scientific Committee, which will identify the authors of the best research papers based on established assessment criteria.