ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი - ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტსა და ბრიტანეთის საბჭოს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
8 დეკ
ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტსა და ბრიტანეთის საბჭოს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
2023 წლის 8 დეკემბერს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის რექტორმა, სოფიო ბერიძემ და ბრიტანეთის საბჭოს დირექტორმა სამხრეთ კავკასიასა და საქართველოში, ამავდროულად, აღმოსავლეთ პარტნიორობის მიმართულების ხელმძღვანელმა, ზაზა ფურცელაძემ, OBE, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს მოაწერეს ხელი.
აღნიშნული თანამშრომლობა მნიშვნელოვან სიახლეს წარმოადგენს უნივერსიტეტისა და რეგიონის დასავლური განათლების სისტემასთან ინტეგრაციის გზაზე. ბრიტანეთის საბჭო საქართველოში თითქმის 30 წელია ატარებს IELTS გამოცდას. IELTS (International English Language Testing System) არის მსოფლიოში ყველაზე პოპულარული ინგლისური ენის ტესტი, საზღვარგარეთ სწავლის გასაგრძელებლად ან ემიგრაციისთვის. ტესტი აღიარებულია 12,000-ზე მეტი ორგანიზაციის მიერ მსოფლიოს მასშტაბით, როგორიცაა: უნივერსიტეტები, სკოლები, დამსაქმებლები და საემიგრაციო სამსახურები. ამიერიდან, ბრიტანეთის საბჭო ბათუმში IELTS კომპიუტერულ გამოცდას ახალი პარტნიორის, ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის ბაზაზე ჩაატარებს.

AVICENNA - Batumi Medical University, Georgia - A memorandum of cooperation was signed between Avicenna - Batumi Medical University and the British Council
8 Dec
A memorandum of cooperation was signed between Avicenna - Batumi Medical University and the British Council
On December 8, 2023, the Rector of Avicenna - Batumi Medical University, Professor Sophio Beridze, and the Director of the British Council in the South Caucasus and Georgia, the Head of the Eastern Partnership, Zaza Phurtseladze, OBE, signed a memorandum of cooperation.
This cooperation represents an important novelty on the path of integration of the University and the region with the Western education system. The British Council has been conducting the IELTS exam in Georgia for almost 30 years. IELTS (International English Language Testing System) is the world's most popular English language test for studying abroad or for emigration. The test is recognized by more than 12,000 organizations worldwide, including universities, schools, employers, and immigration services. From now on, the British Council will conduct the IELTS computer-based exam in Batumi on the basis of its new partner, Avicenna - Batumi Medical University.