2022 წლის 24 ოქტომბერს ქ. რიზეში, ერთობლივი პროექტების განხორციელებისა და სამომავლო ურთიერთთანამშრომლობის გაღრმავების მიზნით, შპს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის დელეგაციასა (რექტორი და მისი მოადგილეები) და რეჯეფ თაიფ ერდოღანის სახელობის უნივერსიტეტის რექტორს, პრორექტორსა და მედიცინის ფაკულტეტის დეკანს შორის შეხვედრა გაიმართა.
ვიზიტის ფარგლებში სიმულაციური ცენტრის ხელმძღვანელმა ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის აკადემიურ პერსონალს გააცნო სიმულაციური ცენტრის ფუნქციონირების დეტალები და მართვის სპეციფიკა. დელეგაციის წევრები ასევე ესტუმრნენ ქართული ენისა და ლიტერატურის დეპარტამენტს, სადაც ისინი გაესაუბრნენ სტუდენტებს, ეს უკანასკნელი კიდევ უფრო მეტად შეუწყობს ხელს ორ უნივერსიტეტს შორის ურთიერთობის გაღრმავებას.

On 24 Oct 2022, a meeting was held between the delegation of Avicenna LLC - Batumi Medical University (rector and his deputies) and the rector, vice-rector, and dean of the Faculty of Medicine of Recep Tayyip Erdogan University. The purpose of the meeting was to implement joint projects and deepen future cooperation.
During the visit, the head of the simulation centre introduced the details of the operation of the simulation centre and the specifics of management to the academic staff of Avicenna-Batumi Medical University. The members of the delegation also visited the Department of Georgian Language and Literature, where they talked to the students, the latter will contribute even more to the deepening of the relationship between the two universities.