კონფერენციის ფარგლებში, საჯაროდ წარმოდგენილი იყო წინასწარ შერჩეული რვა საუკეთესო ნაშრომი, რომლებიც შეფასდა სპეციალური კომისიის მიერ, რომლის შემადგენლობაშიც შედიოდნენ უნივერსიტეტის აკადემიური და მოწვეული პერსონალი. კომისიის გადაწყვეტილებით, გამოვლინდა გამარჯვებული მონაწილეები, რომელთაც გადაეცათ სერტიფიკატები და სიმბოლური ჯილდოები.
ყველა წარდგენილი ნაშრომის აბსტრაქტი გამოქვეყნდება კონფერენციის აბსტრაქტების კრებულში, ხოლო ის ნაშრომები, რომელთაც მიიღეს 81 და მეტი ქულა, დაიბეჭდება საკონფერენციო მასალებში.
მსგავსი ფორმატის საუნივერსიტეტო ღონისძიებები მნიშვნელოვან როლს ასრულებს სტუდენტთა აკადემიური და პროფესიული განვითარების პროცესში. ისინი აძლიერებს ახალგაზრდების კვლევით ინტერესს, ხელს უწყობს კრიტიკული და ანალიტიკური აზროვნების ჩამოყალიბებას, რაც არსებითად განსაზღვრავს მათ წარმატებულ ინტეგრაციას სამეცნიერო და პროფესიულ სივრცეში.
ღონისძიება ორგანიზებული იყო მედიცინის სკოლისა და სტუდენტთა და კურსდამთავრებულთა მხარდაჭერისა და კარიერული განვითარების სამსახურის მიერ.

The conference featured eight pre-selected topics, which were evaluated by a special committee composed of the university’s academic and invited staff. Based on the committee’s decision, winning participants were selected and awarded with certificates and symbolic prizes.
Abstracts of all submitted papers will be published in the official abstract book of the conference, acknowledging every participant's contribution to the university’s academic and scientific environment, and papers that receive 81 or more points will be published in the conference proceedings.
Such university-level initiatives play a vital role in the academic and professional development of students. They enhance students’ interest in research, foster the development of critical and analytical thinking, and significantly contribute to their successful integration into scientific and professional fields.
The event was organized by the School of Medicine and Support and Career Development Service for Students and Graduates