Erasmus+ პროგრამის ფარგლებში, პარტნიორი Wroclaw Medical University-ის მიერ ორგანიზებულ საერთაშორისო კვირეულში "3rd UMW Staff Week" მონაწილეობდნენ ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის დირექტორი ხათუნა ვარშანიძე და საერთაშორისო ურთიერთობებისა და სტრატეგიული დაგეგმარების სამსახურის ხელმძღვანელი გურამ კვასხვაძე.
კვირეულის ფარგლებში ავიცენას წარმომადგენლებმა მონაწილეობა მიიღეს პროფესიულ შეხვედრებსა და სამუშაო სესიებში, რომლებიც შეეხებოდა Erasmus+ 2021–2027 პროგრამას, Erasmus Without Papers (EWP) ინიციატივასა და Blended Intensive Programme (BIP) მოდელს. ასევე გაიმართა აკადემიური დისკუსიები: საერთაშორისო თანამშრომლობის განვითარების მიმართულებით გამოცდილებისა და საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარებისთვის.
ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტისთვის განსაკუთრებულ მნიშვნელობას წარმოადგენსსაერთაშორისო პარტნიორებთან მჭიდრო თანამშრომლობა, რომელიც ხელს უწყობს აკადემიური გამოცდილების გაზიარებას, ინსტიტუციური განვითარების გაძლიერებასა და საერთაშორისოინტეგრაციას.
გულწრფელ მადლობას ვუხდით პარტნიორ Wroclaw Medical University-ს მსგავსი მნიშვნელობის საერთაშორისო კვირეულის ორგანიზებისა და წარმატებული ორმხრივი თანამშრომლობისთვის

As part of the Erasmus+ Programme, the Director of Avicenna - Batumi Medical University, Khatuna Varshanidze, and the Head of International Relations and Strategic Planning, Guram Kvaskhvadze, participated in the international staff week entitled “3rd UMW Staff Week”, organized by our partner Wroclaw Medical University.
Within the framework of the programme, the representatives of ABMU took part in a series of professional meetings and working sessions dedicated to the Erasmus+ 2021-2027 Programme, theErasmus Without Papers (EWP) initiative and the Blended Intensive Programme (BIP) model. The event also included academic discussions focused on strengthening international cooperation through the exchange of experience and the sharing of best practices.
For ABMU, close collaboration with international partner institutions represents a strategic priority, fostering the exchange of academic expertise, strengthening institutional development, and enhancing international integration.
Avicenna - Batumi Medical University sincerely expresses its gratitude to Wroclaw Medical University for organizing such a significant international staff week and for the successful and productive bilateral cooperation.