სიხარულით გაცნობებთ, რომ ავიცენა – ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტსა და კანადის ტექნოლოგიების ინსტიტუტს შორის გაფორმდა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი (MoU), რომელმაც საფუძველი ჩაუყარა ჩვენი უნივერსიტეტის ახალ საერთაშორისო პარტნიორობას.
ეს შეთანხმება ასახავს ჩვენს დამოკიდებულებას საგანმანათლებლო პროგრამების გაძლიერებისა და სტუდენტებისთვის ახალი შესაძლებლობების შექმნის მიმართ, საზღვარგარეთის წამყვან ინსტიტუტებთან თანამშრომლობის გზით.
ჩვენი პრიორიტეტი არის და დარჩება სტუდენტების ხელშეწყობა და მათი გლობალურ აკადემიურ სივრცეში ინტეგრაცია. ეს პარტნიორობა არის ჩვენი მცდელობების გაგრძელება, გავაფართოვოთ საერთაშორისო ქსელი და გავუხსნათ კარი აკადემიური და გაცვლითი შესაძლებლობებისთვის ავიცენას სტუდენტებსა თუ აკადემიურ პერსონალს.

We are pleased to announce a new international partnership between Avicenna - Batumi Medical University and the Canadian Institute of Technology, formalized through a signed Memorandum of Understanding (MoU).
This agreement reflects our commitment to strengthening our educational programs and creating new opportunities for our students through collaboration with leading institutions abroad.
Our priority remains the support of our students and their integration into the global academic community. This partnership is a continuation of our efforts to expand our international network and open the door to broader academic and exchange opportunities for everyone who studies with us.
We look forward to the opportunities this collaboration will bring and to sharing further updates as the partnership develops.