ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი - ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის სტუდენტი ლიზი მესხიძე Erasmus+ პროგრამით რუმინეთში, Dunărea de Jos University of Galați-ში გაემგზავრება
27 მაი
ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის სტუდენტი ლიზი მესხიძე Erasmus+ პროგრამით რუმინეთში, Dunărea de Jos University of Galați-ში გაემგზავრება
მოხარულები ვართ გაცნობოთ, რომ ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის სტუდენტი ლიზი მესხიძე Erasmus+ International Credit Mobility პროგრამის ფარგლებში შეირჩა და 2026–2027 სასწავლო წლის საშემოდგომო სემესტრს რუმინეთში, ჩვენი პარტნიორი უნივერსიტეტის - Dunărea de Jos University of Galați - ბაზაზე გაატარებს.
მობილობის პროგრამის ფარგლებში სტუდენტს შესაძლებლობა ექნება სწავლა გააგრძელოს საერთაშორისო აკადემიურ გარემოში, მიიღოს ახალი საგანმანათლებლო და კლინიკური გამოცდილება, ასევე განივითაროს პროფესიული და ინტერკულტურული უნარები.
ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი აქტიურად განაგრძობს საერთაშორისო თანამშრომლობისა და სტუდენტური მობილობის შესაძლებლობების მხარდაჭერას. Dunărea de Jos University of Galați-თან თანამშრომლობა ხელს უწყობს აკადემიური პარტნიორობების გაძლიერებას და სტუდენტებისთვის საერთაშორისო სამედიცინო განათლების სივრცეში დამატებითი შესაძლებლობების შექმნას.

Avicenna - Batumi Medical University student Lizi Meskhidze Selected for Erasmus+ Mobility at Dunărea de Jos University of Galați, Romania
We are pleased to announce that Avicenna - Batumi Medical University student Lizi Meskhidze has been selected to participate in the Erasmus+ International Credit Mobility programme and will spend the fall semester of the 2026–2027 academic year at our partner institution, Dunărea de Jos University of Galați, Romania.
Within the framework of the mobility programme, the student will have the opportunity to continue her studies in an international academic environment, gain new educational and clinical experience, and further develop professional and intercultural skills.
Avicenna - Batumi Medical University continues to actively support international cooperation and student mobility opportunities. Our collaboration with Dunărea de Jos University of Galați contributes to strengthening academic partnerships and creating additional opportunities for students in the field of medical education.