მოხარულები ვართ გაცნობოთ, რომ ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის სტუდენტი ლიზი მესხიძე Erasmus+ International Credit Mobility პროგრამის ფარგლებში შეირჩა და 2026–2027 სასწავლო წლის საშემოდგომო სემესტრს პოლონეთში, ჩვენი პარტნიორი უნივერსიტეტის - Powiślańska Academy of Applied Sciences in Gdańsk - ბაზაზე გაატარებს.
მობილობის პროგრამის ფარგლებში სტუდენტს შესაძლებლობა ექნება სწავლა გააგრძელოს საერთაშორისო აკადემიურ გარემოში, მიიღოს ახალი საგანმანათლებლო და კლინიკური გამოცდილება, ასევე განივითაროს პროფესიული და ინტერკულტურული უნარები.
ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი აქტიურად განაგრძობს საერთაშორისო თანამშრომლობისა და სტუდენტური მობილობის შესაძლებლობების მხარდაჭერას. Powiślańska Academy of Applied Sciences in Gdańsk-თან თანამშრომლობა ხელს უწყობს აკადემიური პარტნიორობების გაძლიერებას და სტუდენტებისთვის საერთაშორისო სამედიცინო განათლების სივრცეში დამატებითი შესაძლებლობების შექმნას.

We are pleased to announce that Avicenna - Batumi Medical University student Loveleen has been selected to participate in the Erasmus+ International Credit Mobility programme and will spend the fall semester of the 2026–2027 academic year at our partner institution, Powiślańska Academy of Applied Sciences in Gdańsk, Poland.
Within the framework of the mobility programme, the student will have the opportunity to continue her studies in an international academic environment, gain new educational and clinical experience, and further develop professional and intercultural skills.
Avicenna - Batumi Medical University continues to actively support international cooperation and student mobility opportunities. Our collaboration with Powiślańska Academy of Applied Sciences in Gdańskcontributes to strengthening academic partnerships and creating additional opportunities for students in the field of medical education.