ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი - ავიცენა – ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი A-PHPBA 2025-ზე
4 ნოე
ავიცენა – ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი A-PHPBA 2025-ზე
ავიცენა – ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის ქირურგიის რეზიდენტურის პროგრამის რეზიდენტმა და მოწვეულმა ლექტორმა ნანა ნაკაშიძემ მონაწილეობა მიიღო აზია-წყნაროკეანეთის ჰეპატო-პანკრეატო-ბილიარული ასოციაციის კონგრესში (A-PHPBA 2025), რომელიც გაიმართა 2025 წლის 28-31 ოქტომბერს ბანგკოკში, ტაილანდში.
ნანა ნაკაშიძემ წარადგინა პოსტერული პრეზენტაცია - “Tailored Surgical Strategies for Multifocal Hepatic Hydatid Cysts”, რომელიც 320 მონაწილეს შორის მოხვდა საუკეთესო ელექტრონულ პოსტერების ათეულში.
კონგრესის ფარგლებში, ნანა ასევე დაესწრო რობოტული ქირურგიის ვორქშოფს, რომელიც მიზნად ისახავდა თანამედროვე ქირურგიული ინოვაციების გაცნობასა და პრაქტიკული უნარების გაუმჯობესებას.
ავიცენა – ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი აგრძელებს საერთაშორისო თანამშრომლობის გაძლიერებას და ახალი საგანმანათლებლო შესაძლებლობების შექმნას, დიპლომისშემდგომი განათლებისა და უწყვეტი პროფესიული განვითარების მხარდაჭერას, რაც ხელს უწყობს ინსტიტუციის ინტეგრაციას გლობალურ სამედიცინო საზოგადოებაში.

Nana Nakashidze, a resident of the Surgery Residency Program and an invited lecturer at Avicenna – Batumi Medical University, participated in the Asia-Pacific Hepato-Pancreato-Biliary Association Congress (A-PHPBA 2025), held on 28–31 October 2025 in Bangkok, Thailand.
She presented a poster titled “Tailored Surgical Strategies for Multifocal Hepatic Hydatid Cysts,” which was selected among the top ten electronic posters out of 320 participants.
As part of the congress, Nana also attended a Robotic Surgery Workshop, aimed at introducing modern surgical innovations and enhancing practical skills.
Avicenna – Batumi Medical University continues to strengthen international collaboration and create new educational opportunities, supporting postgraduate education and continuous professional development, which contribute to the institution’s integration into the global medical community.