ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალის შესარჩევი ღია კონკურსი
2025 წლის 22 მაისიდან ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი აცხადებს აკადემიური პერსონალის შესარჩევ ღია კონკურსს შემდეგი აკადემიური თანამდებობების დასაკავებლად:
პრეკლინიკური მიმართულება:
• პროფესორი - 1 ვაკანტური ადგილი;
• ასოცირებული პროფესორი - 1 ვაკანტური ადგილი;
კლინიკური მიმართულება:
• ასისტენტი - 2 ვაკანტური ადგილი.
• საკონკურსო დოკუმენტაციის მიღება 2025 წლის 23-27 ივნისი, 10:00 სთ-დან 18:00 სთ-მდე (დოკუმენტაციის წარმოდგენა შესაძლებელია მატერიალური ან ელექტრონული სახით - ელ. ფოსტაზე - info@abmu.edu.ge).
• საკონკურსო კომისიის მიერ კონკურსანტთა დოკუმენტაციის შეფასება (კონკურსის პირველი ეტაპი) და კონკურსანტებთან გასაუბრება (კონკურსის მეორე ეტაპი) - 2025 წლის 30 ივნისიდან 04 ივლისის ჩათვლით;
• კონკურსის წინასწარი/პირველადი შედეგების გამოქვეყნება - 2025 წლის 04 ივლისი;
• კონკურსის ჩატარების პროცედურის ან საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილების გასაჩივრება (აპელაცია) - 2025 წლის 07 ივლისი, 10:00 სთ-დან 16:00 სთ-მდე (ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის იურიდიულ მისამართზე: ქ. ბათუმი, ტბეთის ქ. N4, მე-4 სართული, ოთახი N402);
• კონკურსის საბოლოო შედეგების გამოქვეყნება -  2025 წლის 09 ივლისს;
• გამარჯვებული კანდიდატების ვაკანტურ აკადემიურ თანამდებობებზე რექტორის ბრძანებით დანიშვნა, აფილირების შეთანხმებების და შრომითი ხელშეკრულებების გაფორმება - 2025 წლის 10 ივლისს.

AVICENNA - Batumi Medical University, Georgia - Open competition for the selection of academic staff of Avicenna - Batumi Medical University
Open competition for the selection of academic staff of Avicenna - Batumi Medical University
From May 22, 2025, Avicenna - Batumi Medical University announces an open competition to select academic staff for the following academic positions:
Preclinical Department:
• Professor- 1 vacant position;
• Associate Professor - 1 vacant position;
Clinical Department:
• Assistant - 2 vacant position.
• Receipt of competition Documents: June 23-27, 2025, from 10:00 to 18:00 (Documentation can be submitted either in hard copies or electronically via email at - info@abmu.edu.ge).
• Evaluation of documents by the Competition Commission (First Stage of the Competition) and Interviews with competitors (Second Stage of the Competition): From June 30 to July 04, 2025;
• Publication of preliminary/initial results of the competition: July 04, 2025;
• Appeal of the competition procedure or decision of the Competition Commission (Appeals can be submitted at the legal address of Batumi Medical University: Tbeti St. N4, 4th floor, room N402, Batumi.): July 07, 2025, from 10:00 to 16:00.
• Final results of the competition (List of Winning Candidates):  July 09, 2025 2025;
• Appointment of winning candidates to the vacant academic positions, followed by the signing of affiliation agreements and labor contracts: July 10, 2025.