ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი - ავიცენა – ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის აკადემიურმა პერსონალმა სტუდენტებთან ერთად მონაწილეობა მიიღო სამედიცინო განათლების საერთაშორისო კონფერენციაში
10 ნოე
ავიცენა – ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის აკადემიურმა პერსონალმა სტუდენტებთან ერთად მონაწილეობა მიიღო სამედიცინო განათლების საერთაშორისო კონფერენციაში
ავიცენა – ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის აკადემიურმა პერსონალმა სტუდენტებთან ერთად, მონაწილეობა მიიღო სამედიცინო განათლების მასშტაბურ საერთაშორისო კონფერენციაში, რომელიც 30–31 ოქტომბერს გაიმართა თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის ორგანიზებით.
ფორუმმა გააერთიანა 10 ქვეყნისა და 21 ინსტიტუციის 300-მდე წარმომადგენელი, მათ შორის სხვადასხვა სამედიცინო უნივერსიტეტების, აკადემიური და სამეცნიერო წრეების წარმომადგენლები.
კონფერენციის პროგრამა მოიცავდა პლენარულ სხდომებს, ინტერაქტიულ და თემატურ პანელებს, მცირე ჯგუფურ სამუშაო სესიებს, მოკლე ზეპირ მოხსნებებსა და სტუდენტურ პოსტერულ პრეზენტაციებს. ღონისძიება გახდა იდეებისა და გამოცდილების გაცვლის, ინოვაციური მიდგომების განხილვისა და სამედიცინო განათლების თანამედროვე გამოწვევებზე მსჯელობის მნიშვნელოვანი პლატფორმა.
ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის წარმომადგენელთა აქტიური მონაწილეობა მსგავს ღონისძიებებში ხაზს უსვამს ინსტიტუციის ერთგულებას სამედიცინო განათლების ხარისხის გაუმჯობესებისა და საერთაშორისო თანამშრომლობის გაძლიერების მიმართულებით, აგრეთვე სტუდენტთა აკადემიურ და სამეცნიერო საქმიანობაში ჩართულობის მხარდაჭერისადმი.

AVICENNA - Batumi Medical University, Georgia - The academic staff of Avicenna – Batumi Medical University, together with students, participated in international conference on medical education, held on October 30–31 and organized by Tbilisi State Medical University
10 Nov
The academic staff of Avicenna – Batumi Medical University, together with students, participated in international conference on medical education, held on October 30–31 and organized by Tbilisi State Medical University
The forum brought together around 300 representatives from 10 countries and 21 institutions, including delegates from various medical universities, academic communities, and scientific circles.
The conference program featured plenary sessions, interactive and thematic panels, small group workshops, short oral presentations, and student poster sessions. The event served as an important platform for exchanging ideas and experiences, discussing innovative approaches, and addressing contemporary challenges in medical education.
The active participation of Avicenna – Batumi Medical University’s representatives in such international events highlights the institution’s commitment to enhancing the quality of medical education, strengthening international collaboration, and promoting student engagement in academic and scientific activities.