ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი - ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტსა და სსიპ „ ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტს „ შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
11 დეკ
ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტსა და სსიპ „ ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტს „ შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
2023 წლის 11 დეკემბერს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის რექტორმა, პროფესორმა სოფიო ბერიძემ და ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორმა, პროფესორმა ნინო დობორჯგინიძემ ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს მოაწერეს ხელი.
მხარეთა შორის შეთანხმება მიზნად ისახავს განათლებისა და მეცნიერების სფეროში ურთიერთობის განმტკიცებას. ამასთან, ჯანმრთელობის ხელშეწყობისა და პრევენციის საკითხების, ეკოლოგიური პრობლემებისა და მათი გადაჭრის გზების მოძიების შესახებ საზოგადოებრივი ცნობიერების ამაღლების მიზნით, ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი ითვალისწინებს კონფერენციების, საჯარო ლექციების, სემინარების, ტრენინგებისა და მასტერკლასების ორგანიზებას; აგრეთვე, ურთიერთთანამშრომლობა უზრუნველყოფს უნივერსიტეტის სტუდენტებისა და პროფესორ - მასწავლებლების პროფესიული განვითარებისკენ მიმართული ერთობლივი ღონისძიებების დაგეგმა - განხორციელებას.

AVICENNA - Batumi Medical University, Georgia - A memorandum of cooperation was signed between Avicenna - Batumi Medical University and Ilia State University
11 Dec
A memorandum of cooperation was signed between Avicenna - Batumi Medical University and Ilia State University
On December 11, 2023, Rector of Avicenna - Batumi Medical University, Professor Sophio Beridze and Rector of Ilia State University, Professor Nino Doborjginidze signed a memorandum of cooperation.The agreement between the parties aims to strengthen the relationship in the field of education and science. It also envisages raising public awareness of health promotion and prevention issues, and environmental problems as well as finding ways to solve them. In the framework of the memorandum conferences, public lectures, seminars, trainings, and master classes will be organized, the joint events aimed at the professional development of University students and professors will be planned and implemented.