ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტში სტუდენტური დღეები აქტიურად მიმდინარეობს. აღნიშნული ინიციატივა მიზნად ისახავს სტუდენტური ცხოვრების გამრავალფეროვნებას, ახალგაზრდების ჩართულობის გაზრდას და უნივერსიტეტში მეგობრული, კოლეგიალური გარემოს კიდევ უფრო გაძლიერებას.
სტუდენტური დღეების ფარგლებში დაგეგმილია მრავალფეროვანი სპორტული, კულტურული, ინტელექტუალური და გასართობი ღონისძიებები, რომელთა ორგანიზებაზეც უნივერსიტეტის სტუდენტური თვითმმართველობა ზრუნავს. ეს აქტივობები სტუდენტებს საუკეთესო შესაძლებლობას აძლევს, საკუთარი ნიჭი და ინტერესები აკადემიური სივრცის მიღმაც წარმოაჩინონ, პარალელურად კი გუნდური მუშაობისა და ლიდერობის უნარები განივითარონ.
ამ ეტაპზე მიმდინარეობს შიდასაუნივერსიტეტო ჩემპიონატი ფეხბურთში, რომელშიც სხვადასხვა კურსისა და ჯგუფის გუნდები ასპარეზობენ. ტურნირის გამარჯვებული უახლოეს დღეებში, ფინალურ შეხვედრაში გამოვლინდება.

Student Days are in full swing at Avicenna - Batumi Medical University. This initiative aims to enrich campus life, boost youth engagement, and further foster a vibrant spirit of cooperation and friendship within our university community.
Organized by the ABMU Student Self-Government, the program features a diverse lineup of sports, cultural, intellectual, and entertainment events. These activities offer students a brilliant platform to showcase their talents beyond the academic lecture halls, while developing essential teamwork and leadership skills.
Currently, the university football championship is underway, bringing together teams from different academic years and groups. The tournament is being held in an atmosphere of great enthusiasm and strong sportsmanship, with the ultimate champion to be crowned in the upcoming final match.