ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი - ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალის შესარჩევი ღია კონკურსი (GE)
12 დეკ
ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალის შესარჩევი ღია კონკურსი (GE)
2024 წლის 12 დეკემბრიდან ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი აცხადებს აკადემიური პერსონალის შესარჩევ ღია კონკურსს შემდეგი აკადემიური თანამდებობების დასაკავებლად:
საზოგადოებრივი ჯანდაცვისა და საბაზისო მედიცინის მიმართულება
ა) ასოცირებული პროფესორი - 3 ვაკანტური ადგილი;
ბ) ასისტენტ-პროფესორი - 2 ვაკანტური ადგილი;
გ) ასისტენტი - 1 ვაკანტური ადგილი.
პრეკლინიკური მიმართულება:
ა) პროფესორი - 1 ვაკანტური ადგილი;
ბ) ასოცირებული პროფესორი - 1 ვაკანტური ადგილი;
გ) ასისტენტი- 1 ვაკანტური ადგილი.
კლინიკური მიმართულება:
ა) ასოცირებული პროფესორი - 1 ვაკანტური ადგილი;
ბ) ასისტენტ-პროფესორი - 1 ვაკანტური ადგილი;
• საკონკურსო დოკუმენტაციის მიღება 2025 წლის 13-17 იანვარი, 10 00 სთ-დან 16 00 სთ-მდე (დოკუმენტაციის წარმოდგენა შესაძლებელია მატერიალური ან ელექტრონული სახით - ელ. ფოსტაზე - info@abmu.edu.ge).
• საკონკურსო კომისიის მიერ კონკურსანტთა დოკუმენტაციის შეფასება (კონკურსის პირველი ეტაპი) – 2025 წლის 20 იანვარს;
• კონკურსანტებთან გასაუბრება (კონკურსის მეორე ეტაპი) - 2025 წლის 21-22 იანვარს;
• კონკურსის წინასწარი/პირველადი შედეგების გამოქვეყნება - 2025 წლის 23 იანვარს;
• კონკურსის ჩატარების პროცედურის ან საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილების გასაჩივრება (აპელაცია) - 2025 წლის 24 იანვარს, 10:00 სთ-დან 16:00 სთ-მდე (ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის იურიდიულ მისამართზე: ქ. ბათუმი, ტბეთის ქ. N4, მე-4 სართული, ოთახი N417);
• კონკურსის საბოლოო შედეგები (აკადემიურ კონკურსში გამარჯვებული კანდიდატების სია) გამოქვეყნდება 2025 წლის 27 იანვარს;
• გამარჯვებული კანდიდატების ვაკანტურ აკადემიურ თანამდებობებზე რექტორის ბრძანებით დანიშვნა, აფილირების შეთანხმებების და შრომითი ხელშეკრულებების გაფორმება - 2025 წლის 27 იანვარს.

From December 12, 2024, Avicenna - Batumi Medical University announces an open competition to select academic staff for the following academic positions.
Direction of the Public Health and Basic Medicine
a) Associate Professor - 3 vacant positions;
b) Assistant Professor - 2 vacant positions;
c) Assistant - 1 vacant position.
Preclinical Department
a) Professor - 1 vacant position;
b) Associate Professor - 1 vacant position;
Clinical Department
a) Associate Professor - 1 vacant position;
b) Assistant Professor - 1 vacant position.
Receipt of competition Documents: January 13-17, 2025, from 10:00 to 16:00 (Documentation can be submitted either in hard copies or electronically via email at info@abmu.edu.ge).
Evaluation of documents by the Competition Commission (First Stage of the Competition): January 20, 2025.
Interviews with competitors (Second Stage of the Competition): January 21-22, 2025.
Publication of preliminary/initial results of the competition: January 23, 2025.
Appeal of the competition procedure or decision of the Competition Commission (Appeals can be submitted at the legal address of Batumi Medical University: Tbeti St. N4, 4th floor, room N417, Batumi.): January 24, 2025, from 10:00 to 16:00.
Final results of the competition (List of Winning Candidates): January 27, 2025.
Appointment of winning candidates to the vacant academic positions, followed by the signing of affiliation agreements and labor contracts: January 27, 2025, by order of the Rector.