Erasmus+ KA171 პერსონალის პროფესიული განვითარების (Staff Mobility for Training) პროგრამის ფარგლებში, ავიცენა - ბათუმის საერთაშრისო უნივერსიტეტის, საერთაშორისო ურთიერთობებისა და სტრატეგიული დაგეგმარების ხელმძღვანელი, გურამ კვასხვაძე სამუშაო ვიზიტით ეწვია ჩვენს პარტნიორ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებას - ფოჯას უნივერსიტეტს (იტალია).
ვიზიტის ფარგლებში გამართულ შეხვედრებზე ყურადღება გამახვილდა არსებული თანამშრომლობის შემდგომ გაძლიერებაზე, სტუდენტებისა და პერსონალისთვის მობილობის შესაძლებლობების გაფართოებასა და აკადემიური და კვლევითი კოლაბორაციის ახალი პერსპექტივების დასახვაზე. აღნიშნულმა მობილობამ ასევე შექმნა საუკეთესო შესაძლებლობა ინტერნაციონალიზაციისა და სტრატეგიული დაგეგმვის მიმართულებით გამოცდილებისა და საუკეთესო პრაქტიკის გასაზიარებლად.
მადლობას ვუხდით ფოჯას უნივერსიტეტს მასპინძლობისთვის და იმედს გამოვთქვამთ, რომ ჩვენი წარმატებული თანამშრომლობა მომავალშიც აქტიურად გაგრძელდება.

Within the framework of the Erasmus+ KA171 Staff Mobility for Training programme, Guram Kvaskhvadze, Head of the International Relations and Strategic Planning at Avicenna - Batumi International University, paid a working visit to our partner institution, the University of Foggia (Italy).
During the visit, discussions focused on further strengthening our existing cooperation, expanding mobility opportunities for students and staff, and exploring new avenues for academic and research collaboration. The mobility also provided an opportunity to exchange best practices in internationalization and strategic planning.
We thank the University of Foggia for their warm hospitality and look forward to continuing our successful collaboration.