ავიცენა – ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალის წარმომადგენელი , ასისტენტი ეთერ მარგალიტაძე მონაწილეობდა საბაზისო მეცნიერებებისა და ტექნოლოგიების მე-6 საერთაშორისო კონფერენციაში (ICBAST), რომელიც გაიმართა ქ. კონიაში (თურქეთი).
კონფერენციის ფარგლებში ეთერ მარგალიტაძემ წარადგინა ნაშრომი თემაზე: „Prunus laurocerasus-ის ბიოაქტიური ნაერთების თერაპიული პოტენციალი მეტაბოლური სინდრომის მართვაში“.
ICBAST წარმოადგენს საერთაშორისო აკადემიურ პლატფორმას, რომელიც სხვადასხვა ქვეყნის მეცნიერებსა და მკვლევრებს აერთიანებს ცოდნის გაზიარებისა და სამეცნიერო თანამშრომლობის მიზნით. ღონისძიება ორგანიზებული იყო კონიას ტექნიკური უნივერსიტეტისა და განათლებისა და მეცნიერების კვლევის საერთაშორისო საზოგადოების (ISRES) მიერ.
„ავიცენა – ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი“ ულოცავს ეთერ მარგალიტაძეს ამ წარმატებას! ჩვენი გუნდი აგრძელებს აქტიურ ჩართულობას საერთაშორისო აკადემიურ სივრცეში და მუდმივად უწყობს ხელს კვლევისა და ინოვაციების განვითარებას.

Eter Margalitadze, Assistant and representative of the academic staff at Avicenna - Batumi Medical University, participated in the 6th International Conference on Basic Sciences and Technology (ICBAST) held in Konya, Turkey.
Within the framework of the conference, Eter Margalitadze presented her research titled: "Therapeutic Potential of Bioactive Compounds of Prunus laurocerasus in the Management of Metabolic Syndrome."
ICBAST serves as a global academic platform, bringing together scientists and researchers from various countries to foster knowledge exchange and scientific collaboration. The event was organized by Konya Technical University and the International Society for Research in Education and Science (ISRES).
Avicenna - Batumi Medical University congratulates Eter Margalitadze on this significant achievement! Our institution remains committed to active engagement in the international academic community and continues to support the advancement of research and innovation.