2025 წლის 20 ნოემბერს, ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის რექტორმა, მუხამედ ართმელაძემ და ISRES - საგანმანათლებლო და სამეცნიერო კვლევის საერთაშორისო საზოგადოების პრეზიდენტმა მეჰმეთ ოზასლანმა, ხელი მოაწერეს თანამშრომლობის შეთანხმებას.
შეთანხმება მიზნად ისახავს სამი მნიშვნელოვანი საერთაშორისო კონფერენციის ერთობლივ ორგანიზებას:
მე-6 საერთაშორისო კონფერენცია მედიცინის, ჯანმრთელობისა და სიცოცხლის მეცნიერებებში (ICMeHeLS)
მე-8 საერთაშორისო კონფერენცია განათლებისა და სოციალურ მეცნიერებათა კვლევაში (ICRESS)
მე-8 საერთაშორისო კონფერენცია ინჟინერიაში, ტექნოლოგიასა და მეცნიერებაში კვლევის საკითხებზე (ICRETS)
კონფერენციები გაიმართება 2026 წლის 9-11 ივლისს.
სამეცნიერო ღონისძიებები ხელს შეუწყობს მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნის მეცნიერებსა და პრაქტიკოსებს შორის გამოცდილების გაზიარების შესაძლებლობასა და თანამშრომლობის გაღრმავებას.
საერთაშორისო კონფერენციების ავიცენას ბაზაზე განხორციელება ქმნის შესაძლებლობებს როგორც აკადემიური და მოწვეული პირებისთვის, ასევე ავიცენას სტუდენტებისა და რეზიდენტებისთვის.

On November 20, 2025, the Rector of Avicenna - Batumi Medical University, Mukhamed Artmeladze, and the President of ISRES — the International Society for Research in Education and Science, Mehmet Ozaslan, signed a cooperation agreement.
The agreement aims to jointly organize three major international conferences:
6th International Conference on Medical, Health and Life Sciences (ICMeHeLS)
The conferences will be held on July 9-11, 2026.
These scientific events will facilitate the exchange of knowledge and deepen collaboration among researchers and practitioners from around the world.
Hosting international conferences at Avicenna creates valuable opportunities for academic staff, invited lecturers, as well as Avicenna students and residents.