2024 წლის 15 მაისს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტსა და ივანო-ფრანკივსკის ეროვნულ სამედიცინო უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. აღნიშნული პარტნიორობა მიზნად ისახავს მეგობრული ურთიერთობის ხელშეწყობასა და ურთიერთ ინტერესების გაღრმავებას სამეცნიერო და აკადემიურ სფეროებში.
- ერთობლივი კვლევითი საქმიანობის განხორციელება - ერთობლივი კვლევითი პროექტები და ფაკულტეტისა და მკვლევართა წევრების გაცვლა;
- ერთობლივი სასწავლო გეგმების შემუშავება;
- ერთობლივი აკადემიური და სამეცნიერო აქტივობების განხორციელება - კონფერენციების, სემინარების, სიმპოზიუმებისა და კონგრესების ორგანიზება;
- სტუდენტთა გაცვლის ხელშეწყობა, ერთობლივი საგანმანათლებლო აქტივობები და კარგი კლინიკური პრაქტიკის გამოცდილების გაზიარება.

On May 15, 2024, a memorandum of cooperation was signed between Avicenna - Batumi Medical University and Ivano-Frankivsk National Medical University to develop and expand a relationship taking into consideration mutual interests in scientific and academic spheres. The collaboration between parties will be implemented in the following spheres:
• Promotion of joint research efforts including the exchange of faculty and research mеmbеrs;
• Development of joint сurriсulа;
• Organization of joint academic and scientific activities such as conferences, seminars, symposia and congresses;
• Development оf students exchange programs and organization of joint educational and training activities, also with а view to sharing good clinical practice experiences.