ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი - შპს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტსა და ბუკოვინიანის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
2 დეკ
შპს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტსა და ბუკოვინიანის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
2022 წლის 2 დეკემბერს შპს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის რექტორმა, სოფიო ბერიძემ და ბუკოვინის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტის რექტორმა, ოქსანა ანდრიეცმა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს მოაწერეს ხელი.
მხარეთა შორის შეთანხმება ითვალისწინებს განათლებისა და მეცნიერების სფეროში ერთობლივი კვლევების განხორციელებას, საგანმანათლებლო/სასწავლო აქტივობების ორგანიზებასა და გაცვლითი პროგრამების განვითარებას.

A memorandum of cooperation was signed between Avicenna-Batumi Medical University and Bukovinian State Medical University
On 2 December 2022, a Memorandum of Cooperation was signed by the Rector of Avicenna-Batumi Medical University, Professor Sophio Beridze, and the Rector of Higher Educational Establishment Bukovinian State Medical University, Professor Oksana Andriiets. The parties, wishing to enhance cooperation and friendship between the two universities, agree upon the implementation of the academic and educational exchanges as well as the generation of new scientific and practical results in the field of medicine.