2022 წლის 11 ნოემბერს შპს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის რექტორმა, სოფიო ბერიძემ და სსიპ ილია ჭავჭავაძის სახელობის ქალაქ ბათუმის № 1 საჯარო სკოლის დირექტორმა, ნატალია მგელაძემ ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს მოაწერეს ხელი.
მხარეთა შორის თანამშრომლობა მიზნად ისახავს საგანმანათლებლო სფეროში საბუნებისმეტყველო საგნების პოპულარიზაციის, ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრების, ჯანმრთელობის ხელშეწყობისა და პრევენციის საკითხების შესახებ საზოგადოებრივი ცნობიერების ამაღლებას - საბუნებისმეტყველო საგნების სწავლების პროცესში უნივერსიტეტის პერსონალის ჩართვის, საჯარო ლექციებისა და მასტერკლასის ორგანიზებისა და სასწავლო და სოციალური პროექტების ერთობლივი განხორციელების გზით.

A memorandum of cooperation was signed between Avicenna – Batumi Medical University and Batumi Ilia Chavchavadze Public School N1
On 11 November 2022, a Memorandum of Cooperation was signed between Avicenna - Batumi Medical University and Batumi Ilia Chavchavadze Public School N1.
The agreement between parties aims to promote promoting science subjects in the educational field, establish a healthy lifestyle, and raise public awareness of health promotion and prevention issues - through the involvement of university staff in the process of teaching natural science subjects, organizing public lectures, and master classes, and joint implementation of educational and social projects.