ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი - შპს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტსა და შპს ჰეკატეს შორის ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
30 იან
შპს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტსა და შპს ჰეკატეს შორის ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
2023 წლის 30 იანვარს შპს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის რექტორმა, სოფიო ბერიძემ და შპს „ჰეკატეს“ დირექტორმა, ვლადიმერ მახარაძემ ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმს მოაწერეს ხელი.
სამედიცინო განათლების სფეროში ურთიერთთანამშრომლობის მიზანი ჯანმრთელობაზე ზრუნვის, ჯანსაღი ცხოვრების წესის დამკვიდრების, ჯანმრთელობის ხელშეწყობისა და პრევენციის საკითხების, ეკოლოგიური პრობლემებისა და მათი გადაჭრის გზების მოძიების შესახებ საზოგადოებრივი ცნობიერების ამაღლებაა - სასწავლო/ საგანმანათლებლო და სოციალური ღონისძიებების დაგეგმვა - განხორციელებით. აგრეთვე, მხარეთა შორის ურთიერთშეთანხმება ითვალისწინებს უნივერსიტეტის პერსონალისა და სტუდენტებისთვის მედიკამენტების მიწოდების შეღავათიანი ტარიფების შეთავაზებას.

AVICENNA - Batumi Medical University, Georgia - A memorandum of cooperation was signed between Avicenna - Batumi Medical University and the Pharmacy Hekate
30 Jan
A memorandum of cooperation was signed between Avicenna - Batumi Medical University and the Pharmacy Hekate
On 30 Jan 2023, a Memorandum of Cooperation was signed by the Rector of Avicenna – Batumi Medical University, Professor Sophio Beridze, and the Director of Hekate LLC.
The goal of cooperation in the field of medical education is to raise public awareness of health care, the establishment of a healthy lifestyle, issues of health promotion and prevention, environmental problems, and finding ways to solve them, through the implementation of educational and social events.