ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი - ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტსა და ლვოვის ფიზიკური კულტურის სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის
13 მარ
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტსა და ლვოვის ფიზიკური კულტურის სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის
2024 წლის 13 მარტს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტსა და ლვოვის ფიზიკური კულტურის სახელმწიფო უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. აღნიშნული პარტნიორობა მიზნად ისახავს ურთიერთობის გაღრმავებას განათლებისა და მეცნიერების სფეროში.
თანამშრომლობის სფეროები:
ერთობლივი კვლევითი პროექტები - თანამშრომლობა მოიცავს ფაკულტეტისა და მკვლევართა წევრების გაცვლას - ერთობლივი კვლევითი ინიციატივების ხელშეწყობისთვის.
სტუდენტთა გაცვლითი პროგრამები - ორივე უნივერსიტეტი ერთად იმუშავებს სტუდენტების გაცვლითი პროგრამების შემუშავებისა და ერთობლივი საგანმანათლებლო და სასწავლო აქტივობების ორგანიზების მიზნით. ეს მისცემს სტუდენტებს ღირებულ საერთაშორისო გამოცდილებას
აკადემიური და სამეცნიერო აქტივობები - პარტნიორობა ფოკუსირებული იქნება ერთობლივი აკადემიური და სამეცნიერო ღონისძიებების ორგანიზებაზე, როგორიცაა: კონფერენციები, სემინარები, სიმპოზიუმები და კონგრესები. ეს აქტივობები ხელს შეუწყობს ცოდნის გაზიარებასა და იდეების გაცვლას ინსტიტუტებს შორის.

AVICENNA - Batumi Medical University, Georgia - Memorandum of Cooperation between Avicenna - Batumi Medical University and Lviv State University of Physical Culture
13 Mar
Memorandum of Cooperation between Avicenna - Batumi Medical University and Lviv State University of Physical Culture
A Memorandum of Cooperation was signed between Avicenna – Batumi Medical University and Lviv State University of Physical Culture. This partnership aims to foster relationships and enhance cooperation in the fields of education and science.
Areas of Collaboration:
Joint Research Efforts: The collaboration will involve the exchange of faculty and research members to promote joint research initiatives.
Student Exchange Programs: Both universities will work together to develop student exchange programs and organize joint educational and training activities. This will provide students with valuable international experiences and opportunities to learn from each other’s academic practices.
Academic and Scientific Activities: The partnership will also focus on organizing joint academic and scientific events such as conferences, seminars, symposia, and congresses. These activities will facilitate knowledge sharing and the exchange of ideas between the institutions.