ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი - ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტსა და ნიკოლაი ტესტემიტანუს სახელობის სახელმწიფო სამედიცინო და ფარმაცევტულ უნივერსიტეტს შორის
20 მარ
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტსა და ნიკოლაი ტესტემიტანუს სახელობის სახელმწიფო სამედიცინო და ფარმაცევტულ უნივერსიტეტს შორის
2024 წლის 20 მარტს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტსა და "ნიკოლაი ტესტემიტანუ"-ს სახელობის სახელმწიფო სამედიცინო და ფარმაცევტულ უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. აღნიშნული პარტნიორობა მიზნად ისახავს მეგობრული ურთიერთობის ხელშეწყობასა და ურთიერთ ინტერესების გაღრმავებას სამეცნიერო და აკადემიურ სფეროებში.
ერთობლივი კვლევითი საქმიანობა: ერთობლივი კვლევითი პროექტები და ფაკულტეტისა და მკვლევართა წევრების გაცვლა.
ერთობლივი სასწავლო გეგმების შემუშავება: ორმაგი ხარისხისა და პროფესიული პროგრამების შეთავაზება ყოვლისმომცველი საგანმანათლებლო გამოცდილებისთვის.
გაცვლითი პროგრამების ამოქმედება სტუდენტებისთვის: სტუდენტთა გაცვლის ხელშეწყობა, ერთობლივი საგანმანათლებლო აქტივობები და კარგი კლინიკური პრაქტიკის გამოცდილების გაზიარება.
აკადემიური და სამეცნიერო აქტივობები: კონფერენციების, სემინარების, სიმპოზიუმებისა და კონგრესების ორგანიზება - ცოდნის გაზიარებისა და აკადემიური ზრდის ხელშეწყობისთვის.

AVICENNA - Batumi Medical University, Georgia - Memorandum of Cooperation between Avicenna - Batumi Medical University and Nicolae Testemitanu State University of Medicine and Pharmacy of the Republic of Moldova
20 Mar
Memorandum of Cooperation between Avicenna - Batumi Medical University and Nicolae Testemitanu State University of Medicine and Pharmacy of the Republic of Moldova
On March 20, 2024, a memorandum of cooperation was signed between Avicenna - Batumi Medical University and ”Nicolae Testemitanu” State University of Medicine and Pharmacy of the Republic of Moldova. This partnership aims to foster a friendly relationship and enhance mutual interests in scientific and academic spheres.
Key Areas of Collaboration:
Joint Research Efforts: Collaborative research projects and exchange of faculty and research members.
Development of Joint Curricula: Offering dual degree and non-degree programs for a comprehensive educational experience.
Student Exchange Programs: Facilitating student exchanges, joint educational activities, and sharing good clinical practice experiences.
Academic and Scientific Activities: Hosting conferences, seminars, symposia, and congresses to promote knowledge sharing and academic growth.