WFME World Conference 2025
ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის რექტორმა მუხამედ ართმელაძემ მონაწილეობა მიიღო  2025 წლის 25-28 მაისს ქალაქ ბანგკონგში (ტაილანდი) გამართულ  საერთაშორისო კონფერენციაში - WFME World Conference 2025;
კონფერენცია მიზნად ისახავდა მსოფლიოში სამედიცინო განათლების ხარისხის გაუმჯობესების ხელშეწყობასა და სამედიცინო პერსონალის მომზადების სტანდარტის ამაღლება;
კონფერენციის ფარგლებში მონაწილეებმა სხვადასხვა ქვეყნიდან განიხილეს სამედიცინო განათლების სფეროში არსებული გამოცდილებები, გამოწვევები და შესაძლებლობები, გააზიარეს ხედვები და იდეები, რაც გლობალურ დონეზე ხელს შეუწყობს სამედიცინო განათლების განვითარებასა და ხარისხის გაუმჯობესებას.

The Rector of Avicenna - Batumi Medical University, Mukhamed Artmeladze, participated in the WFME World Conference 2025, held in Bangkok, Thailand, from May 25 to 28, 2025.
The conference aimed to promote the improvement of the quality of medical education worldwide and to enhance the standards of medical personnel training.
Within the framework of the conference, participants from various countries discussed the current experiences, challenges, and opportunities in the field of medical education. They shared perspectives and ideas that are expected to contribute to the development and advancement of medical education quality on a global scale.