XXIX საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია
ავიცენა – ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტმა, თანაორგანიზატორის სტატუსით, მონაწილეობა მიიღო XXIX საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენციაში „უკრაინის ახალგაზრდა სპორტული მეცნიერება“, რომელიც გაიმართა 2025 წლის 1–2 მაისს, ლვოვში, უკრაინაში.
აღსანიშნავია, რომ კონფერენციის ფარგლებში აქტიურად იყო ჩართული ჩვენი უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალი. მსგავს საერთაშორისო ღონისძიებებში მონაწილეობა მკაფიოდ უსვამს ხაზს უნივერსიტეტის მისწრაფებას ხელი შეუწყოს სამეცნიერო პროგრესს, საერთაშორისო აკადემიურ თანამშრომლობას და სამედიცინო-სპორტული დარგების ინტეგრაციას.
განსაკუთრებულ მადლობას ვუხდით ივან ბობერსკის სახელობის ლვოვის ფიზიკური კულტურის სახელმწიფო უნივერსიტეტს ნდობისა და ნაყოფიერი თანამშრომლობისთვის.

XXIX International Scientific Conference
Avicenna - Batumi Medical University is honored to have taken part as an organizing partner in the XXIX International Scientific Conference "Young Sports Science of Ukraine", held on 01–02 May 2025 in Lviv, Ukraine.
It is noteworthy that academic staff of our university was actively involved throughout the conference. Participation in such international events clearly underscores the university’s commitment to promoting scientific advancement, fostering international academic collaboration, and supporting the integration of medical and sports sciences.
We extend our sincere gratitude to Ivan Boberskyj Lviv State University of Physical Culture for their trust and fruitful cooperation.