,,დიპლომირებული მედიკოსის“ ინგლისურენოვან პროგრამაზე ერთიანი ეროვნული გამოცდების ჩაბარების გარეშე ჩარიცხვის მსურველის (აპლიკანტის) ინგლისური ენის ფლობის დადასტურების შესახებ
შპს „ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის მედიცინის სკოლის „დიპლომირებული მედიკოსის“ ერთსაფეხურიან ინგლისურენოვან პროგრამაზე, ერთიანი ეროვნული გამოცდების გავლის გარეშე დაშვებისათვის, აბიტურიენტი/აპლიკანტი უნდა აკმაყოფილებდეს შემდეგი პირობებიდან ერთ - ერთს:
ა) უცხო ქვეყნის მოქალაქემ უნდა წარმოადგინოს ინგლისური ენის არანაკლებ B1 დონის ფლობის დამადასტურებელი საერთაშორისოდ აღიარებული სერტიფიკატი (IELTS, TOEFL, Cambridge English, UNIcert®, EnglishScore და სხვ.);
ბ) ინგლისურ ენაზე მიღებული განათლების მქონე უცხო ქვეყნის მოქალაქე აბიტურიენტმა უნდა წარმოადგინოს შესაბამისი დოკუმენტი (მაგ.: ატესტატი, სერტიფიკატი და სხვა), ასევე საქართველოს მოქალაქემ, რომელმაც ინგლისურ ენაზე უცხო ქვეყანაში მიიღო სრული ზოგადი განათლება, ან მისი ეკვივალენტური განათლება და რომელიც სრული ზოგადი განათლების ბოლო 2  წელი  სწავლობდა  უცხო  ქვეყანაში,  უნდა წარმოადგინოს შესაბამისი  დოკუმენტი (მაგ.:  ატესტატი, სერტიფიკატი და სხვა);
გ) ინგლისური ენის არანაკლებ B1 დონეზე ფლობის დადასტურების მიზნით, უცხო ქვეყნის მოქალაქემ უნდა ჩააბაროს უნივერსიტეტის უცხო ენების ცენტრის მიერ ორგანიზებული გამოცდა (რომელიც მოიცავს კომპონენტებს: 1. მოსმენა; 2. წაკითხული ტექსტის გააზრება და ანალიზი; 3. საუბარი).

On the confirmation of the English language proficiency of the applicant who wishes to enroll in the program of "Medical Doctor" (English) without passing the Unified National Exams
In order to be admitted to the One-Cycle Educational Program of "Medical Doctor" of the School of Medicine of "Avicenna" - Batumi Medical University without passing the Unified National Exams, the entrant/applicant must meet one of the following requirements:
a) A citizen of a foreign country must submit an internationally recognized certificate (IELTS, TOEFL, Cambridge English, UNIcert®, EnglishScore, etc.) confirming his/her knowledge of the English language of B1 level at least;
b) Applicants who are citizens of a foreign country and have received education in English must submit the relevant document (e.g. diploma, certificate, etc.). Also, Georgian citizens who have received full general education or its equivalent education in English in a foreign country, and those who have studied the last two years of full general education in a foreign country, must submit the relevant document (e.g. diploma, certificate, etc.);
c) In order to confirm the knowledge of B1-level English proficiency at least, the citizen of a foreign country must pass the exam (comprising the components of listening, reading comprehension and text analysis and speaking) organized by the Centre of Foreign Languages of the University.