ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი - ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის აკადემიური საბჭოს წევრის არჩევნები
1 მარ
ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის აკადემიური საბჭოს წევრის არჩევნები
გამოცხადდა არჩევნები შპს ,,ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის აკადემიური საბჭოს 1 წევრის ასარჩევად.
აკადემიური საბჭოს წევრად შეიძლება არჩეულ იქნეს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის მედიცინის სკოლის პროფესორი ან ასოცირებული პროფესორი. ახლადარჩეული აკადემიური საბჭოს წევრის უფლებამოსილების ვადა განისაზღვრება აკადემიური საბჭოს უფლებამოსილების დარჩენილი ვადით - 2026 წლის 01 დეკემბრამდე (აკადემიური საბჭოს 4 წლის უფლებამოსილების ამოწურვამდე).
კანდიდატთა რეგისტრაცია განხორციელდება 2024 წლის 5 მარტიდან 7 მარტის ჩათვლით, 10:00 საათიდან 16:00 საათამდე, საარჩევნო კომისიაში (უნივერსიტეტის იურიდიულ მისამართზე: ქ. ბათუმი, ტბეთის ქ. N4, მე-4 სართული, ოთახი N417), საკონკურსო კომისიის რეგისტრატორთან კანდიდატის მიერ შევსებული განაცხადის წარდგენის გზით (განაცხადის ფორმას კანდიდატი ავსებს რეგისტრაციამდე, ფორმა მიეწოდება რეგისტრატორის მიერ).
ადამიანური რესურსების მართვისა და საქმისწარმოების სამსახურის სპეციალისტი (რეგისტრატორი) უზრუნველყოფს ამომრჩეველთა სიის (მედიცინის სკოლის აკადემიური პერსონალის შემადგენლობის) ფორმირებას, არჩევნების დღისთვის საარჩევნო ბიულეტენების მომზადებას და დამკვირვებელთა რეგისტრაციას (არაუგვიანეს 2024 წლის 07 მარტის 17:00 სთ-სა).
აკადემიური საბჭოს არჩევნები (მედიცინის სკოლის აკადემიური პერსონალის მიერ ხმის მიცემა/კენჭისყრა) ჩატარდება 2024 წლის 14 მარტს, 17:00 სთ-ზე და იმავე დღესვე გამოცხადდება შედეგები უნივერსიტეტის საინფორმაციო დაფაზე და უნივერსიტეტის ვებგვერდზე.

Election of academic council member of Avicenna - Batumi Medical University
Elections have been announced to elect one member of the Academic Council of Avicenna - Batumi Medical University LLC
A professor or associate professor of the School of Medicine of Avicenna - Batumi Medical University, may be elected as a member of the Academic Council. The term of office for the newly elected Academic Council member is determined by the remaining term of the Academic Council, which lasts until December 1, 2026, marking the end of the four-year term.
Registration of candidates will take place from March 5 to March 7, 2024, between 10:00 a.m. and 4:00 p.m. at the Election Commission located at the legal address of the university: Batumi, Tbeti St. N4, 4th floor, room N417. Candidates are required to submit an application form filled out in advance before registration. The application form will be provided by the registrar of the competition commission.
The human resources management and case management service specialist (registrar) ensures the formation of the list of voters (the composition of the academic staff of the medical school), the preparation of ballots for the election day, and the registration of observers no later than March 7, 2024, at 5:00 p.m.
Academic Council elections (voting by the academic staff of the School of Medicine) will be held on March 14, 2024, at 5:00 p.m. On the same day, the results will be announced on the University notice board and the University website.