ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი - "OSTE (Objectively Structured Teaching Encounter) სადგურების დანერგვა ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში"
7 ნოე
"OSTE (Objectively Structured Teaching Encounter) სადგურების დანერგვა ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში"
2024 წლის 7 ნოემბერს, ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტში, საგრანტო პროექტის "OSTE (Objectively Structured Teaching Encounter) სადგურების დანერგვა ქართულ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში" ფარგლებში, მოწვეული და აკადემიური პერსონალისთვის ჩატარდა ტრენინგი.
ტრენინგს უძღვებოდნენ ქართულ-ამერიკული უნივერსიტეტის მედიცინის სკოლის პროგრამების ხელმძღვანელი, ასოცირებული პროფესორი შორენა ტუკვაძე, მედიცინის სკოლის ვიცე-დეკანი ხარისხის უზრუნველყოფის მიმართულებით გიორგი გაბისონია და კვლევითი დეპარტამენტის ხელმძღვანელი ირინე სახელაშვილი.
სამუშაო შეხვედრის ფარგლებში ყურადღება გამახვილდა OSTE სადგურების როლსა და მნიშვნელობაზე სამედიცინო განათლებაში, განხილულ იქნა სიტუაციური ამოცანები, რაც ხელს უწყობს პრაქტიკული უნარების განვითარებას, ასევე განხორციელდა სხვადასხვა ინტერაქტიული აქტივობა, რომლებიც მიზნად ისახავდა მონაწილეთა ჩართულობის გაძლიერებას და სწავლების ინოვაციური მიდგომების დანერგვას.

On November 7, 2024, within the framework of the grant project "Implementation of OSTE (Objectively Structured Teaching Encounter) Stations in Georgian Higher Educational Institutions", a training was held for invited and academic personnel at Avicenna - Batumi Medical University.
The training was led by Associate Professor Shorena Tukvadze, Head of Programs at the Georgian-American University School of Medicine, Giorgi Gabisonia, Vice Dean for Quality Assurance at the School of Medicine, and Irine Nameshvili, Head of the Research Department.
The workshop focused on the role and importance of OSTE stations in medical education, discussed situational tasks that contribute to the development of practical skills, and also implemented various interactive activities aimed at strengthening participant engagement and introducing innovative teaching approaches.