ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი - ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალის შესარჩევი ღია კონკურსი
27 აგვი
ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალის შესარჩევი ღია კონკურსი
2025 წლის 27 აგვისტოდან ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი აცხადებს აკადემიური პერსონალის შესარჩევ ღია კონკურსს შემდეგი აკადემიური თანამდებობების დასაკავებლად:
საზოგადოებრივი ჯანდაცვისა და საბაზისო მედიცინის მიმართულება:
• ასისტენტ-პროფესორი - 1 ვაკანტური ადგილი;
• ასისტენტი - 7 ვაკანტური ადგილი.
პრეკლინიკური მედიცინის მიმართულება:
• ასისტენტ-პროფესორი - 3 ვაკანტური ადგილი;
• ასისტენტი - 6 ვაკანტური ადგილი.
კლინიკური მედიცინის მიმართულება:
• საკონკურსო დოკუმენტაციის მიღება 2025 წლის 27 სექტემბერი - 01 ოქტომბერი (დოკუმენტაციის წარმოდგენა ელექტრონული სახით - ელ. ფოსტაზე - info@abmu.edu.ge).
• საკონკურსო კომისიის მიერ კონკურსანტთა დოკუმენტაციის შეფასება (კონკურსის პირველი ეტაპი) და კონკურსანტებთან გასაუბრება (კონკურსის მეორე ეტაპი) - 2025 წლის 02-13 ოქტომბერის ჩათვლით;
• კონკურსის წინასწარი/პირველადი შედეგების გამოქვეყნება - არაუგვიანეს 2025 წლის 13 ოქტომბერი;
• კონკურსის ჩატარების პროცედურის ან საკონკურსო კომისიის გადაწყვეტილების გასაჩივრება (აპელაცია) - 2025 წლის 16 ოქტომბერი, 10:00 სთ-დან 16:00 სთ-მდე (ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის იურიდიულ მისამართზე: ქ. ბათუმი, ტბეთის ქ. N4, მე-4 სართული, ოთახი N402);
• კონკურსის საბოლოო შედეგების გამოქვეყნება -  2025 წლის 17-20 ოქტომბერი;
• გამარჯვებული კანდიდატების ვაკანტურ აკადემიურ თანამდებობებზე რექტორის ბრძანებით დანიშვნა, აფილირების შეთანხმებების და შრომითი ხელშეკრულებების გაფორმება - 2025 წლის 20 ოქტომბერი.

AVICENNA - Batumi Medical University, Georgia - Open competition for the selection of academic staff of Avicenna - Batumi Medical University
27 Aug
Open competition for the selection of academic staff of Avicenna - Batumi Medical University
From August 27, 2025, Avicenna - Batumi Medical University announces an open competition to select academic staff for the following academic positions:
Public Health and Basic Medicine Department:
• Assistant Professor - 1 vacant position;
• Assistant - 7 vacant positions;
Preclinical Department:
• Assistant Professor - 3 vacant positions;
• Assistant - 6 vacant positions;
Clinical Department:
• Receipt of competition Documents: September 27 - October 01, 2025 (Documentation can be submitted either in hard copies or electronically via email at info@abmu.edu.ge).
• Evaluation of documents by the Competition Commission (First Stage of the Competition) and Interviews with competitors (Second Stage of the Competition): October 02-13, 2025;
• Publication of preliminary/initial results of the competition: October 13, 2025;
• Appeal of the competition procedure or decision of the Competition Commission (Appeals can be submitted at the legal address of Batumi Medical University: Tbeti St. N4, 4th floor, room N402, Batumi.): October 16, 2025, from 10:00 to 16:00.
• Final results of the competition (List of Winning Candidates):  October 17-20, 2025 2025;
• Appointment of winning candidates to the vacant academic positions, followed by the signing of affiliation agreements and labor contracts: October 20, 2025.