ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი - ავიცენა – ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის წარმომადგენლობა ოსტეოპოროზისა და ძვალ-კუნთოვანი დაავადებების მსოფლიო კონგრესზე (WCO-IOF-ESCEO 2026)
22 აპრ
ავიცენა – ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის წარმომადგენლობა ოსტეოპოროზისა და ძვალ-კუნთოვანი დაავადებების მსოფლიო კონგრესზე (WCO-IOF-ESCEO 2026)
ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის აკადემიურმა პერსონალმა და რევმატოლოგიის რეზიდენტებმა მონაწილეობა მიიღეს საერთაშორისო მნიშვნელობის სამეცნიერო ფორუმში - ოსტეოპოროზის, ოსტეოართრიტისა და ძვალ-კუნთოვანი დაავადებების მსოფლიო კონგრესში (WCO-IOF-ESCEO), რომელიც 2026 წლის 16–20 აპრილს ჩეხეთის რესპუბლიკაში, ქალაქ პრაღაში გაიმართა.   უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალის წარმომადგენლები - პროფესორი ნერიმან ცინცაძე და ასოცირებული პროფესორი ლია ჯაში - კონგრესზე წარდგენილნი იყვნენ სამეცნიერო აქტივობებით. ამასთანავე, კონგრესის ფარგლებში უნივერსიტეტის რევმატოლოგიის რეზიდენტებმა წარმოადგინეს საკუთარი სამეცნიერო მოხსენება.   ფორუმის ფარგლებში მიღებული ცოდნა და გამოცდილება მნიშვნელოვან საფუძველს ქმნის თანამედროვე, მტკიცებულებებზე დაფუძნებული კლინიკური პრაქტიკის დანერგვისა და განვითარებისათვის საქართველოში.   აღნიშნულ საერთაშორისო ღონისძიებაში მონაწილეობა კიდევ ერთხელ ადასტურებს უნივერსიტეტის ერთგულებას მაღალი აკადემიური და კლინიკური სტანდარტების მიმართ, ასევე მის აქტიურ ჩართულობას გლობალურ სამეცნიერო და პროფესიულ სივრცეში, რაც ხელს უწყობს უწყვეტი პროფესიული განათლების განვითარებას.

AVICENNA - Batumi Medical University, Georgia - Avicenna – Batumi Medical University Represented at the World Congress on Osteoporosis, Osteoarthritis and Musculoskeletal Diseases (WCO-IOF-ESCEO), Prague 2026
22 Apr
Avicenna – Batumi Medical University Represented at the World Congress on Osteoporosis, Osteoarthritis and Musculoskeletal Diseases (WCO-IOF-ESCEO), Prague 2026
Academic staff and rheumatology residents of Avicenna – Batumi Medical University participated in a major international scientific forum — the World Congress on Osteoporosis, Osteoarthritis and Musculoskeletal Diseases (WCO-IOF-ESCEO), held on April 16–20, 2026, in Prague, Czech Republic.   Representing the university’s academic staff, Professor Neriman Tsintsadze and Associate Professor Lia Jashi delivered scientific contributions at the congress. Additionally, within the framework of the forum, the university’s rheumatology residents presented their own scientific report.   The knowledge and experience gained during the congress provide a significant foundation for the implementation and advancement of modern, evidence-based clinical practice in Georgia.   Participation in this international event once again confirms the university’s commitment to high academic and clinical standards, as well as its active engagement in the global scientific and professional community, contributing to the development of continuous professional education.