ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი აცხადებს Erasmus+ სრულად დაფინანსებულ კონკურსს აკადემიური პერსონალის მოკლევადიანი მობილობისთვის.
მობილობა განხორციელდება Lucian Blaga University of Sibiu (რუმინეთი) 2025-2026 აკადემიური წლის გაზაფხულის სემესტრში.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლია ავიცენას მედიცინის სკოლის აკადემიურ პერსონალს.
მობილობის პერიოდი: 7 დღე (2 დღე მოგზაურობისთვის)
Erasmus+ გრანტი: 1345 ევრო
ადგილების რაოდენობა: 1
დოკუმენტაციის მიღების ბოლო ვადა: 2025 წლის 7 ნოემბერი
მობილობის ზუსტი პერიოდი და სალექციო თემატიკა განისაზღვრება მასპინძელი უნივერსიტეტისა და შერჩეული კანდიდატის შეთანხმების საფუძველზე.
მობილობა გაგრძელდება ერთი კვირა, საიდანაც ხუთი დღე დაეთმობა ლექციებსა და სამუშაო შეხვედრებს, ხოლო ორი დღე განკუთვნილია მგზავრობისთვის.
კანდიდატის შერჩევა და წარდგენა მასპინძელი უნივერსიტეტისთვის ხორციელდება ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის მიერ, ხოლო მობილობის საბოლოო დადასტურება ხდება მასპინძელი უნივერსიტეტის მხრიდან.
წარმოსადგენი დოკუმენტაცია:
- საერთაშორისო სერტიფიკატი (IELTS, TOEFL, Cambridge English, UNIcert®, EnglishScore, etc.)
- ინგლისური ენის B2 დონის ტესტის ჩაბარების შესახებ ცნობა (უნივერსიტეტიდან);
- ინგლისურ ენაზე სწავლების მინიმუმ 2 წლიანი გამოცდილების ცნობა (უნივერსიტეტიდან);
პროგრამაში მონაწილეობისთვის, გთხოვთ გაიაროთ რეგისტრაცია მითითებულ ბმულზე: https://forms.gle/kUtqMpaK9YvcxYq66
შერჩევის კრიტერიუმები:
- აკადემიური პერსონალის შეფასების რეიტინგი;
- მოტივაცია (ფასდება სააპლიკაციო ფორმაში მითითებული ინფორმაციით);
- კვლევითი საქმიანობა (საერთაშორისო კონფერენციებზე მონაწილეობა, გამოქვეყნებული სტატიები, ან სხვა განხორციელებული აკადემიური აქტივობები);
შეფასებას ახორციელებს ავიცენას შესარჩევი კომისია წარმოდგენილი დოკუმენტაციისა და ზემოთ ჩამოთვლილი კრიტერიუმების საფუძველზე.
უპირატესობა მიენიჭებათ ავიცენასთან აფილირებულ აკადემიურ პერსონალს, შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირებსა და კონკურსის მონაწილეს რომელსაც არ აქვს მონაწილეობის გამოცდილება Erasmus+ პროგრამაში.
დამატებითი ინფორმაციისთვის გთხოვთ, დაეკონტაქტოთ საერთაშორისო ურთიერთობებისა და სტრატეგიული დაგეგმარების სამსახურს: ir@abmu.edu.ge

Erasmus+ Short-Term Academic Mobility at Lucian Blaga University of Sibiu
The mobility will take place at Lucian Blaga University of Sibiu (Romania) during the spring semester of the 2025–2026 academic year.
The competition is open to academic staff of the School of Medicine at Avicenna.
Mobility period: 7 days (including 2 days for travel)
Erasmus+ grant: €1,345
Number of positions: 1
Application deadline: 7 November 2025
The exact dates of the mobility and the lecture topics will be determined in agreement between the host university and the selected candidate.
The mobility will last one week, of which five days will be dedicated to lectures and working meetings, and two days to travel.
Selection and nomination of the candidate to the host university will be carried out by Avicenna - Batumi Medical University, while final confirmation of the mobility will be provided by the host university.
Required documentation:
Application form (download, complete, and upload via the registration link)
Copy of passport
Europass CV
Proof of English proficiency at a minimum B2 level (the academic staff member must meet at least one of the following criteria):
• International certificate (IELTS, TOEFL, Cambridge English, UNIcert®, EnglishScore, etc.)
• Certificate of passing a B2-level English test issued by the university
• Certificate of at least 2 years of teaching experience in English (issued by the university)
To participate in the program, please register at the following link: https://forms.gle/kUtqMpaK9YvcxYq66
Selection criteria:
• Academic staff ranking
• Motivation (assessed based on information provided in the application form)
• Research activity (participation in international conferences, published articles, or other academic achievements)
• Evaluation will be conducted by the Avicenna selection committee based on the submitted documentation and the above criteria.
Preference will be given to academic staff affiliated with Avicenna, persons with disabilities, and applicants who have not previously participated in the Erasmus+ program.
For further information, please contact the Office of International Relations and Strategic Planning at: ir@abmu.edu.ge