ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი - კონფერენცია თემაზე: დამხმარე ტექნოლოგიები - გზა მეტი დამოუკიდებლობისკენ
11 ივლ
კონფერენცია თემაზე: დამხმარე ტექნოლოგიები - გზა მეტი დამოუკიდებლობისკენ
2024 წლის 11 ივლისს, ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის მხარდაჭერით, ამავე უნივერსიტეტში გაიმართა კონფერენცია თემაზე: "დამხმარე ტექნოლოგიები - გზა მეტი დამოუკიდებლობისკენ".
კონფერენციაზე წარმოდგენილი იყო ინოვაციური და ყველა ტიპის ტექნოლოგიური გადაწყვეტილებები, რომლებსაც შეუძლიათ რეალური დადებითი ცვლილებები შეიტანონ დამატებითი მხარდაჭერის საჭიროების მქონე პირთა ცხოვრებაში. ყურადღება გამახვილდა ყოველდღიურ ფუნქციონირებასა და სამედიცინო სერვისების მიღების პროცესში საჭირო დამხმარე საშუალებებზე.
კონფერენციას წარუძღვნენ დარგის საერთაშორისო და ადგილობრივი სპეციალისტები: ქამილ მათა, აქრითი რანა, თამაზ მჟავანაძე, ნესტან შაშიკაძე, ანა გურგენიძე, ნანა გეგელიშვილი, ნატალია ჯამასპიშვილი, მარიამ გელაშვილი, ელენე წკრიალაშვილი, ნათელა ჩაჩხიანი, ცირა კაპანაძე და სოფიო ნადირაძე.
ღონისძიება ორგანიზებული იყო ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტისა და ორგანიზაცია ქონსორთ ჯორჯიას პარტნიორობით და ეძღვნებოდა დამატებითი მხარდაჭერის საჭიროების მქონე ადამიანების ეფექტურ ინკლუზიას, დამოუკიდებლობისა და განვითარების ხელშეწყობას.

AVICENNA - Batumi Medical University, Georgia - Conference on: Assistive technologies - the way to more independence
11 Jul
On 11 July 2024, a conference on the topic: "Assistive technologies - the way to more independence" was held with the support of Avicenna - Batumi Medical University.
At the conference, there was represented innovative technologies and techniques that allow people with disabilities to improve their quality of life.
The conference was led by international and local specialists in the field: Camilel Matta, Akriti Rana, Tamaz Mzavanadze, Nestan Shashikadze, Ana Gurgenidze, Nana Gegelishvili, Natalia Jamaspishvili, Mariam Gelashvili, Elene Tskrialashvili, Natela Chachkpaniani, Tsira Kapanadze and Sopio Nadiradze.
The event was organized in partnership with Avicenna Medical University and Consort Georgia. It was dedicated to promoting effective inclusion, independence and development of people in need of additional support.