ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი - შპს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტსა და სსიპ - ლ. საყვარელიძის სახელობის დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნულ ცენტრს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
11 ნოე
შპს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტსა და სსიპ - ლ. საყვარელიძის სახელობის დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნულ ცენტრს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
2022 წლის 11 ნოემბერს, შპს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის რექტორმა, სოფიო ბერიძემ და სსიპ - ლ. საყვარელიძის სახელობის დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრის გენერალური დირექტორის მოადგილემ მეცნიერებათა დარგში, პაატა იმნაძემ ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს მოაწერეს ხელი.
მხარეთა შორის შეთანხმება ითვალისწინებს: საგანმანათლებლო, სამეცნიერო - კვლევითი და სიახლის დანერგვის ხელშემწყობი ღონისძიებების კოორდინირებულად განხორციელებასა და სტაჟირების, დასაქმებისა და პროფესიული უნარების განვითარების შესაძლებლობის მოძიებაში სტუდენტთა ხელშეწყობას.

AVICENNA - Batumi Medical University, Georgia - A memorandum of cooperation was signed between Avicenna - Batumi Medical University and L. Sakvarelidze National Center For Disease Control and Public Health
11 Nov
A memorandum of cooperation was signed between Avicenna - Batumi Medical University and L. Sakvarelidze National Center For Disease Control and Public Health
On 11 November 2022, a memorandum of cooperation was signed between Avicenna - Batumi Medical University and L. Sakvarelidze National Center For Disease Control and Public Health.
The agreement between parties aims to coordinate the implementation of educational, scientific-research, and innovation promotion measures and student support in finding opportunities for internship, employment, and development of professional skills.