მულტიდისციპლინური გამოცდილების გაზიარების სამიტი იტალიაში (ბოლონია)
ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტისა და HEARD ჰეპატოლოგიის განათლებისა და კვლევის ასოციაციის თანამშრომლობით, იტალიის ქალაქ ბოლონიაში 2025 წლის 9-11 მაისს გაიმართა მულტიდისციპლინური გამოცდილების გაზიარების რიგით მესამე საერთაშორისო სამიტი. (MESSummit)
მრავალრიცხოვანი სესიებისა და ვორქშოპების მიმდინარეობისას მონაწილეებმა წარმოადგინეს სამეცნიერო მოხსენებები. სამიტმა წარმოადგინა პლატფორმა სხვადასხვა დისციპლინაში აზრების, სტრატეგიებისა და საუკეთესო პრაქტიკის გაცვლისთვის, მკურნალობისა და დიაგნოსტიკის ინოვაციური მეთოდების შესწავლიდან საზოგადოებრივი ჯანდაცვის სფეროში საერთაშორისო თანამშრომლობის ხელშეწყობამდე.

In collaboration between Avicenna – Batumi Medical University and the HEARD – Hepatology Education and Research Association, the 2nd International Multidisciplinary Experience Sharing Summit (MESSummit) was held in Bologna, Italy, on May 9–11, 2025.
Throughout numerous sessions and workshops, participants presented their scientific reports. The summit served as a platform for exchanging ideas, strategies, and best practices across various disciplines — from exploring innovative treatment and diagnostic methods to fostering international cooperation in the field of public health.