ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი - შპს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი აცხადებს ვაკანსიას სასწავლო პროცესის მართვის მენეჯერის პოზიციაზე
23 ოქტ
შპს ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი აცხადებს ვაკანსიას სასწავლო პროცესის მართვის მენეჯერის პოზიციაზე
სამუშაო განაკვეთი: სრული
ვაკანტური ადგილების რაოდენობა: 1
სამუშაო ადგილი: ბათუმი, ტბეთის ქ. N4
გამოსაცდელი ვადა: 6 თვე
ანაზღაურება: გამოცდილების შესაბამისად
სასწავლო პროცესის მართვის მენეჯერის სამსახურეობრივი ფუნქციებია:
• აწარმოებს სტუდენტის პირად საქმეს;
• მონაწილეობს სტუდენტებთან ხელშეკრულებების გაფორმების პროცესში და ორმხრივად ხელმოწერილ ხელშეკრულებებს განათავსებს სტუდენტთა პირად საქმეებში;
• წარმართავს სკოლის საქმისწარმობას;
• სკოლის დეკანის დავალებით ამზადებს სტუდენტის სტატუსის მოპოვების, შეჩერების, აღდგენის (სასწავლო პროცესში დაბრუნების), მობილობის, შეწყვეტის, კრედიტების აღიარებასთან დაკავშირებით სამართლებრივი აქტების პროექტების მოსამზადებლად საჭირო ინფორმაციას და მომზადებულ პროექტებს წარუდგენს შესათანხმებლად (ვიზირებისათვის) კომპეტენციების ფარგლებში უნივერსიტეტის შესაბამის სტრუქტურულ ერთეულებს/პერსონალს (იურიდიული; ფინანსური; ხარისხის უზრუნველყოფის მიმართულებით);
• ხელს უწყობს სტუდენტთა განცხადებებზე სასწავლო პროცესთან დაკავშირებულ საკითხებზე რეაგირებისათვის საჭირო ღონისძიებების განხორციელებას/სამართლებრივი აქტების გამოცემას;
• მონაწილეობს ყოველი აკადემიური წლისათვის მედიცინის სკოლის დეკანის მიერ სასწავლო ცხრილის და პერსონალის სამუშაო დატვირთვის ცხრილის შედგენის პროცესში;
• მონიტორინგს უწევს აკადემიური კალენდარისა და სასაწავლო ცხრილის შესაბამისად აკადემიური და მოწვეული პერსონალის მიერ სამუშაო დატვირთვის (საათების) შესრულებას;
• ეხმარება დარგობრივი დეპარტამენტის ხელმძღვანელს დეპარტამენტის აკადემიურ/მასწავლებელთა/ მოწვეულ სპეციალისტთა მიერ სამუშაო დატვირთვების შესრულების მონიტორინგში;
• დეკანის/დეკანის მოადგილის დავალებით უზრუნველყოფს სასწავლო პროცესის მართვის ელექტრონულ სისტემაში სტუდენტთა მონაცემების შეტანს, განახლებას, შესაბამისი ცვლილებების ასახვას;
• დეკანის/დეკანის მოადგილის დავალებით უზრუნველყოფს სტუდენტთა აკადემიური მონაცემების სტატისტიკურ დამუშავებას, სტუდენტის სტატუსისა და აკადემიური მოსწრების შესახებ ცნობების მომზადებას და გაცემის ორგანიზებას;
• მოთხოვნის შესაბამისად ამზადებს სტუდენტთა სიებსა და სხვადასხვა ინფორმაციას;
• დეკანთან და დეკანის მოადგილესთან შეთანხმებით ამზადებს ინფორმაციას სკოლის საქმიანობისა და სასწავლო პროცესის ორგანიზების შესახებ, უნივერსიტეტის სტუდენტების, აკადემიური და მოწვეული პერსონალისათვის მისაწოდებლად/დასაგზავნად;
• აწარმოებს სკოლის პროგრამების კლინიკური კომპონენტის განმახორციელებელ სამედიცინო დაწესებულებებთან (კლინიკებთან) გაფორმებულის ხელშეკრულებების/მომრანდუმების რეესტრს (ყველა აუცილებელი ინფორმაციის მითითებით);
• მედიცინის სკოლის საქმიანობის ადმინისტრირების, სკოლის საგანმანათლებლო პროგრამების ეფექტურად განხორციელების მიზნით, კომპეტენციის ფარგლებში და სკოლის ადმინისტრაციული პერსონალის დავალებით ასრულებს საქართველოს კანონმდებლობით და ავიცენა-ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის რეგულაციებით, მათ შორის მედიცინის სკოლის დებულებით გათვალისწინებულ ფუნქცია-მოვალეობებს, ასევე სკოლის დეკანის, დეკანის მოადგილის, საგანმანათლებლო პროგრამის ხელმძღვანელის და სკოლის დარგობრივი დეპარტამენტების ხელმძღვანელების დავალებებს;
ძირითად საკვალიფიკაციო მოთხოვნებს წარმოადგენს:
** უმაღლესი განათლება (მედიცინის, ჯანდაცვის, ბიომედიცინის, ან საბუნებისმეტყველო (ბიოლოგია, ქიმია) მეცნიერებათა მიმართულებით;
** სამუშაო გამოცდილება - 1 წელი (სასურველია უნივერსიტეტში მუშაობის გამოცდილება);
** ინგლისური ენის ცოდნა (არაუმცირეს B2 დონისა);
** საოფისე პროგრამების სრულყოფილი ცოდნა;
შერჩევის ეტაპები:
** CV-ების გადარჩევის ეტაპი;
** ინდივიდუალური გასაუბრება;
დაინტერესებულ კანდიდატებს, გთხოვთ, გამოგზავნოთ რეზიუმე შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე info@abmu.edu.ge.

AVICENNA - Batumi Medical University, Georgia - LLC “Avicenna – Batumi Medical University” announces a vacancy for the position of learning process manager
23 Oct
LLC “Avicenna – Batumi Medical University” announces a vacancy for the position of learning process manager
Employment type: Full-time Number of vacancies: 1 Location: Batumi, Tbeti St. N4 Probation period: 6 months Salary: According to experience
Job Responsibilities of the learning process manager:
• Maintains students’ personal files;
• Participates in the process of concluding contracts with students and places the duly signed agreements in the students’ personal files;
• Manages the school’s administrative documentation;
• Upon the Dean’s instruction, prepares the necessary information for drafting legal acts related to the acquisition, suspension, restoration (return to studies), mobility, termination of student status, and credit recognition, and submits the prepared drafts for review (approval) to the relevant structural units/personnel of the university (legal, financial, and quality assurance departments);
• Facilitates the implementation of measures and issuance of legal acts required to respond to students’ applications concerning the educational process;
• Participates in the preparation of the academic timetable and staff workload schedule for each academic year, in coordination with the Dean of the School of Medicine;
• Monitors the fulfillment of workloads (hours) by academic and invited staff according to the academic calendar and schedule;
• Assists the head of the department in monitoring the workload performance of academic staff, teachers, and invited specialists;
• At the Dean’s/Deputy Dean’s instruction, ensures the entry, updating, and reflection of relevant changes in students’ data within the electronic learning management system;
• At the Dean’s/Deputy Dean’s instruction, ensures statistical processing of students’ academic data, and organizes the preparation and issuance of certificates concerning student status and academic performance;
• Prepares student lists and other requested information;
• In coordination with the Dean and Deputy Dean, prepares and disseminates information on the school’s activities and organization of the educational process to students, academic, and invited staff;
• Maintains a register of contracts/memorandums signed with medical institutions (clinics) implementing the clinical component of the school’s programs, including all necessary details;
• For the effective administration of the School of Medicine’s activities and implementation of its educational programs, performs the duties prescribed by Georgian legislation, university regulations (including the School of Medicine Statute), and instructions from the Dean, Deputy Dean, program director, and heads of the school’s departments;
Key Qualifications:
• Higher education in Medicine, Healthcare, Biomedicine, or Natural Sciences (Biology, Chemistry);
• At least 1 year of work experience (experience in a university environment is preferred);
• Knowledge of English at a level not lower than B2;
• Excellent command of office software programs;
Selection Stages:
• CV screening;
• Individual interview;
Interested candidates are kindly requested to send their CV to the following email address: info@abmu.edu.ge