ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტი - საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია BATUMI VALVE 2025
2025 წლის 6 დეკემბერს, ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის ორგანიზებით და საქართველოს კარდიოლოგთა საზოგადოების, კარდიოქირურგთა ასოციაციისა და ინტერვენციულ კარდიოლოგთა ასოციაციის მხარდაჭერით, ბათუმში გაიმართა საერთაშორისო სამეცნიერო კონფერენცია BATUMI VALVE 2025 - „გულის სარქვლოვანი პათოლოგიები: მიღწევები და გამოწვევები“.
ღონისძიება წარმოადგენს პირველ პრეცედენტს საქართველოში, სადაც სარქვლოვანი დაავადებების ტრანსკათეტერულ მკურნალობას მიეძღვნა მასშტაბური პროფესიული პლატფორმა.
კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღო ავიცენა - ბათუმის სამედიცინო უნივერსიტეტის აკადემიურმა პერსონალმა და რეზიდენტებმა.
BATUMI VALVE 2025 კიდევ ერთხელ ადასტურებს უნივერსიტეტის მხარდაჭერას - შექმნას განათლებასა და მაღალტექნოლოგიურ პრაქტიკაზე დაფუძნებული პლატფორმები, რომლებიც მეცნიერული ცოდნისა და გამოცდილების გაზიარების გზით, სამომავლოდ ხელს შეუწყობს სამედიცინო განათლებისა და სამედიცინო მომსახურების ხარისხის გაუმჯობესებას.

International Scientific Conference BATUMI VALVE 2025
On December 6, 2025, an international scientific conference BATUMI VALVE 2025 – “Valvular Heart Diseases: Achievements and Challenges,” was held in Batumi, organized by Avicenna – Batumi Medical University with the support of the Georgian Society of Cardiology, the Association of Cardiac Surgeons, and the Association of Interventional Cardiologists of Georgia.
The event represents a first precedent in Georgia, establishing a large-scale professional platform dedicated specifically to the transcatheter treatment of valvular heart diseases.
The conference was attended by academic staff and residents of Avicenna – Batumi Medical University.
BATUMI VALVE 2025 once again confirms the University’s commitment to supporting the creation of education- and high-technology-based professional platforms that, through the exchange of scientific knowledge and clinical experience, will contribute to the future improvement of medical education and the quality of healthcare services.